4. března 2013

Ta diplomka se sama nenapíše...

Nadporučíku, hlásím, že během mé služby se nic důležitého nestalo. 

Tak tak, za posledních pár dní se neudálo mnoho zajímavých věcí. Čas letí jako splašený a mě v noci budí noční můry, kterak místo svázané diplomky odevzdávám komisi pár papírů sepnutých kanclsponkou. Abych předešla tísnivému pocitu v břiše pokaždé, když si vzpomenu na Olomouc, sedla jsem k počítači a celkem svědomitě házím do wordu myšlenku za myšlenkou, tabulku za tabulkou, graf za grafem... Slova utěšeně přibývají, je jich už přes 11 000, ale díky psaní jsem víceméně zalezlá pořád doma, maximálně na bouldrovce a žádná nová dobrodružství se nedějí. Musím s tou potvorou honem skoncovat, ať neztrácím drahocený čas v ráji u monitoru.

V pátek jsme aspoň měli další salidu z práce. Od té doby, co si mí kolegové začali číst můj blog - god save the google translator - nemůžu bohužel napsat jaké to bylo doopravdy, jinak zase budu hodinu rudnout u vysvětlování, jak je to s těmi proporcemi normálních chlapů - viz článek My kluci, co spolu pracujem... (Hola, Julio :) ) Né, teď vážně :) Vyrazili jsme opět v pěti, ale v jiném složení - místo Ivana jel tentokrát profesor Alex Hansen, dánské geny řízlé kanárskou maminkou nebo tak nějak. Větší auto, super posádka a fajn cesta z Morro de Santiago k přehradě Presa de Soria vykouzlily z pracovního pátku super den. Přemýšlím, kdy jsem naposled namluvila za jeden den tolik cizím jazykem. Doma jsem večer už jen mlčky seděla a nechala odpočívat bránici.

Na víkend hásila meteorologická služba (a skoro všichni Kanárci) příchod strašných bouřek a přívalových dešťů, což mi v mé diplomkové situaci celkem pěkně hrálo do karet. Nakonec se počasí zkazilo až v neděli večer - zato ale pořádně. Takovou průtrž mračen jsem na ostrovech za celý loňský rok nezažila. Chčije a chčije, říkal to děda :) Nebe se zatáhlo ocelovou přikrývkou, pršelo horizontálně, vítr zvedal židle, na ulicích nebylo ani živáčka, jen my - zacákaní, zmoklí, s šíleným smíchem na rtech. Tohle jsme si museli užít, to se jen tak nevidí. Dneska se na školách neučí, do práce se nejde - protože se očekává další slejvák. No, zatím vidím z okna nebe bez mraků, ale uvidíme, co přijde večer...

1 komentář: