19. března 2013

Arco del Coronadero

 
Volné pondělí přeci neprosedím doma, že? Čas letí jak splašený, ve čtvrtek se chystáme na Tenerife a pak už bude konec března, čas odevzdání diplomky a na dveře bude ťukat poslední měsíc v Ráji, není co odkládat! Taky je potřeba spravit pocuchané nervy ze sobotního "povedeného" výletu :) Hurá na bus a omrknout Arco del Coronadero - skalní most v Barranco Hondo, který jsme při minulé salidě nestihli navštívit...

Busem je to teda pěkná ... ehm, jak to napsat slušně... otrava :) Jednička jede sice ze San Telma každých 20 minut, ale staví v každé dědině, a to nejmíň třikrát. Po hodině a čtvrt vyskakujem na zastávce La Machacadora úplně vyfluslí, spíš jak po nějakém výšlapu než před ním. Slunko pere a po jezírkách z předminulého týdne ani stopy. V korytě není ani kapka, všechno už vsákla zem nebo vysušil Oskar. V tunelu, kde jsme se brodili po kolena ve vodě, leží jen suché kamení. Krajina je taková, jakou ji znám z loňska - suchá, žlutohnědá, prašná. Řekni, kde ty tůňky jsou, co se s něma mohlo stát...?


Stoupání je pozvolné, ale moje tempo připomíná rozvážnou chůzi himalájského šerpy prohýbajícího se pod tíhou vybavení Pavla Béma. Hotový král šneků. V horku se mi nikam nechce. Naštěstí oblouk je blíž, než by jeden čekal, za slabou hodinku a půl se otevírá údolí a nabízí parádní výhledy do hluboké propasti. S mírným povzdechem si představuju, jak by to u takové kamenné nádhery vypadalo v Česku - vstup na útvar zakázán, kolem davy turistů a stánky s párkem v rohlíku. Tady ne. Tady dělá společnost jenom vítr ve vlasech a moře na obzoru. A ovčí zvonce. Fučí teda fest, mám trochu strach, aby mě nesfouklo... Hodinka sešupu dolů a večer na pivo s koordinátorkou Erasmáckých programů z UPčka, prima společnost, prima večer. Akorát mám pocit, že jsem se upsala k příspěvku na studentské konferenci o zkušenostech z Erasmu. Já taky musím být všude, ach jo :)

2 komentáře:

  1. Asi to musel být fajn pocit procházet se po tom skalním mostě.Trošku závidím.A ve středu držím pěsti při projevu na konferenci, ty naše Všudybylko:-)).J

    OdpovědětSmazat
  2. Markéto, to pivko s vámi oběma bylo vážně prima. Těší mě, že má úpéčko takové fajn studenty, to myslím upřímně... a jak jsem říkala, v Olomouci setkání ráda zopakuji. Zdraví Vlaďka Ž.

    OdpovědětSmazat