18. ledna 2013

www.volimkarla.cz


Že budu komentovat dění na české politické scéně, to je jedna z posledních věcí, co by mě v souvislosti s mým blogem napadla. Ale humbuku kolem si nejde nevšimnout, budoucí hlava státu se řeší v hospodách, na přednáškách, dokonce i na hodinách jógy, tak mám potřebu přispět svou troškou do mlýna.

Vadí mi totiž jedna věc. Nelze si nevšimnout, že se předvolební kampaň (zejména na sociálních sítích) nese v úplně špatném duchu. Místo toho, aby se vyzvedly kandidátovy přednosti, raději se poukazuje na nedostatky jeho soupeřů. Vadí mi to. Někoho přeci zvolit musíme, pokud to pan Klaus na poslední chvíli přeci jen nějak nezaonačí, aby na Hradě mohl zůstat :) Tak proč se na mě valí ze všech stran, co který z kandidátů v minulosti pokazil, nedodržel, koho urazil, poškodil, insultoval, který zákon obešel a na koho se křivě podíval? Dostali jsme se do fáze, kdy se máme rozhodnout mezi zloduchy. Aspoň tak jsou potenciální hlavy státu často prezentovány v médiích. Proč? Proč se denní tisk nepředhání v tom, kdo se čím vyznamenal, co udělal dobrého, komu ten či onen člověk pomohl a čím se zasloužil o prezidentské křeslo? Protože kydat hnůj je mnohem jednodušší, než chválit a projevit uznání.


Copak nikomu nevadí, že v momentě, kdy se ono "menší zlo" (ach ta klišé) chopí vlády, máme na něj jako národ být hrdí? Účelem není přeci poslat na Hrad někoho, na koho se provalilo méně špíny. Účelem je vybrat člověka, který bude mít úctu jak moji, tak velké části světa. Nechci si pod prezidentským jménem představovat opoziční smlouvu nebo hitlerovsky smýšlejícího otce kandidátovy manželky. To mě nezajímá, každý má přece své mouchy. Chci, aby na zdech visel portrét osobnosti, které si mohu vážit. Nejdu k volbám s pocitem, že vybírám méně hrozného ze dvou špatných. Jdu tam s ideálem, že vyberu lepšího, ze dvou inteligentních, schopných a důstojných lidí.

V panu Schwarzenbergovi vidím víc lepších věcí.

Proto volím Karla.


Ps. Kdo ještě nemáte předvolebních názorů dost, mrkněte sem.

2 komentáře:

  1. škodá, že blog ještě nemá "like" tlačítko:) http://www.youtube.com/watch?v=VbIZQo1nt3c JDEME DO TOHO SPOLU!:)

    OdpovědětSmazat