9. června 2012

La Guagua

Poslední dobou si pohrávám s myšlenkou, že změním adresu svých stránek na www.nicprorodice.cz :) Množí se nám zážitky, které se - uznávám - mohou jevit jako mírně nebezpečné. Leč není tomu tak! Každý adrenalinový zážitek máme pod kontrolou tisíckrát víc než naši fotbalisti vývoj zápasu s Ruskem. Stejně jako v případě včerejšího mezizkouškového rozptýlení v podobě via ferraty nesoucí název La Guagua...
 

Hned po mé čtvrteční zkoušce jsme nakoupili tašku ryb, zeleniny a dalších propriet na královskou večeři, sedli do půjčeného auta a vyrazili přes San Mateo do hor. Cestou jsme super šilhavému pánovi z naší oblíbené restaurace zavezli pár společných fotek a při té příležitosti mohl Jari aspoň ochutnat "TY sýry a TO mojo". Co na tom, že za výčepem se promenádovala myška, dojem ze super podniku přetrvává dál. Zatáčky na Tamadabu mi klasicky nějak nesedly, tak jsem se s naším oblíbeným grilovacím místem pozdravila v tradičním stylu - vyvržením obsahu žaludku. Jaké překvápko přišlo, když jsme zjistili, že CELÁ taška se vším jídlem zůstala doma v kuchyni.. Drobná chyba v plánu nám ale nemohla zkazit náladu. Miky s Ráďou měli naštěstí mimo inkriminovanou zapomenutou tašku pro Marka připravené překvápko - celého tuňáka (teď jsou v akci 2 eura na kilo a Mára už od podzimu básní o tom, jak se chce pomazlit s celým tuňasem). Dvoukilová ryba bez soli či jiného koření (doma zůstalo OPRAVDU vše) nás naštěstí nakrmila všechny :) Tekuté zásoby jsme taky zlikvidovali všechny a do čtyř jsme za vytrvalého mrholení vydrželi zpívat u krbu. Projeli jsme snad celý repertoár Podzimválky Rukavici :)

Noc v cuevě nás před promoknutím neuchránila - ráno nám pod převis začalo téct, takže jsme přes nepřízeň počasí vstali a posnídali v pěti lidech sklenici marmelády, jednu housku a dva krosanty (Marek si prozíravě sbalil jídlo zvlášť). Na celodenní výlet v horách celkem chabý základ.. Ale nebáli jsme se toho a vyrazili na ferratku. La Guagua je se svou délkou cca 1 km NEJDELŠÍ via ferrata ve Španělsku, otevřeli ji teprv v květnu loňského roku, překonává převýšení asi 600 m a namontovat ji, trvalo 60 lidem 3 roky. Toť technická fakta. Naše pětice vyrazila zkušeně hladová, nevyspaná a po večírku :)

Cestu lesem z kopce jsme si krátili fotbalem s šiškama. Marek vyslal přesný pas na Radeho, který šajtlí zakončil a ozvalo se CINK - šiška narazila do skoro plné lahve kvalitního rumu :) Nevím, kdo z nás si to přál, ale Kanáry jsou opravdu země zaslíbená.. škoda, že nelítali i pečení holubi do pusy, hlad jsme měli trochu větší než žízeň. Krásné výhledy, pinie a skalní stěny, to je Tamadaba. Sestoupali jsme asi hodinku z kopce u prvního fixního lana jsme se nasoukali do sedáků. Pak už jsme jen stoupali. První půlka byla spíš taková jištěná turistika, ale v druhé části přibylo kolmých stěnek s natlučenýma železnýma kramlema a visutým žebříkem, to nás bavilo víc. Mít s sebou svačinu, byl by to snad i pohodový výlet. Ale to my ne, to by nás nebavilo :D My si místo kochání na krásných výhledech raději zanadávali na sklerózu a vzpomínali na tašku plnou baget ležící pod kuchyňským stolem :)

K autu jsme došli úplně vyřízení kolem páté odpoledne, hypoglykémii jsme zahnali kolou. Hoši mi galantně přenechali přední sedadlo, čímž jsme já byla sice v pohodě, ale zase se v serpentýnách poblili oni :) Navíc jsme na sedmou nestíhali vrátit auto, takže autem kapku prostoupila nervozita. Zapomněli jsme ale, že jsme na Kanárech! Že tady není potřeba se s ničím stresovat, všecko se musí jet na pohodu. Zavolali jsme do půjčovny a tam nám borec řekl, že jasně, tranquilo, auto ať přivezem až to stihnem a klíčky necháme na benzínce :) Nacpali jsme si břicha u Pepe Chiringa, vrátili ferratové sety a doma odpadli, unavení jak borůvky. ATIS TIRMA! :)

3 komentáře:

  1. Pravé zkouškové období, Markétko. Jen na sebe dávejte pozor. U nás dnes chčije, ale je 22, na Beskydskou stovku jsem nevyrazil, hustý déšť mě odradil. Zdravím osazenstvo po a před večírkem. :) Padre

    OdpovědětSmazat
  2. možná to tak nevypadá, ale já se opravdu učím! :)

    OdpovědětSmazat
  3. jak jen vy to děláte... šiška a flaška rumu, tomu říkám opravdový styl! :) I když vím, že je smutné, jak se to krátí...tak se na Tebe neskutečně těším a zažijeme tady zase pořádnou šou spolu;) a prosím schopnosti nacházet peníze a alkohol si uchovej i na výlety se mnou!!!:)

    OdpovědětSmazat