16. března 2012

Likérka Arucas

Konec pracovního/školního týdne jsme se rozhodli završit návštěvou likérky v Arucasu. Podnik vzdálený sotva hodinu autobusem od Las Palmas se proslavil nejen výrobou kvalitních rumů, ale zejména možností zdarma si prohlédnout fabriku. A tady se dostávám k jádru pudla - každá taková prohlídka je zakončena takřka neomezenou degustací zde vyráběných lihovin. V Arucasu známe místní katedrálu, ale návštěva likérky nám pořád unikala. Až do dneška.

Fakta: Destilérka značky Arehucas (zal. 1884) působí na Kanárech přes sto let, výrobky jsou rozšířené po celé Evropě a nabídku tvoří více než 20 produktů. Sklepy ukrývají přes 6 000 sudů z amerického dubu, některé z nich pojmou 200 až 400 l rumu. Vyrobí se zde 14 000 lahví za hodinu, 50 000 za den. Mají tu např. sud s podpisem španělské královské rodiny, Césara Manrique nebo Placida Dominga.

Průběh naší návštěvy: Markovi přijela Klára a Rademu Eva, takže jsme vyrazili v šesti na triple - date výlet. Prohlídka malé rumárny trvala sotva pět minut, laxní průvodce nás protáhl kolem sudů s rumem, přes stáčírnu až k balírně a pak nás spolu se skupinkou osmahlých Němců nahnal k baru, kde už byly k ochutnání nachystány flašky s alkoholem. Výběr byl rozmanitý - od medového či mandlového rumu, přes dvanáctiletý rum pro fajnšmekry, až po čokoládové a banánové hubolepy, které oceňuje hlavně něžné pohlaví. Konzumace neomezená. Český přístup: užít si co nejvíc, když je to zadarmo. Ochutnali jsme opravdu kde co a po prvním kole se v nás zrodila "skvělá" myšlenka, že bychom degustaci mohli absolvovat ještě jednou. Aby nebylo tak nápadné, že jdeme podruhé, vyměnili jsme si zkušeně všichni navzájem oblečení a identity :) Ráďa na ochutnávku vlítl trochu zostra (jak on to umí), tak jsme ho pak táhli domů pěkně na káry. Ale jinak to byla povedená exkurze :)



2 komentáře:

  1. jak je možné, že při naší návštěvě nám toto uniklo? :) ale vypadáte spokojeně B) Jen mám takový pocit... to jste si tam v rámci opojení vyměňovali trička nebo jen obličeje?:D nebo mne šálí zrak?:D

    OdpovědětSmazat
  2. Vyměnili jsme si naprosto komplet identitu. Teda holky s holkama a kluci s klukama. A tak Rada zalamoval na baru lištu, já vyprávěl o Mexiku, Jarda byl "v pohodě" ... super pátek! A pěkný triko, Rade! m

    OdpovědětSmazat