11. února 2012

Todo está mejorando, mis niňos

Je za námi další kanárkový týden. Moc fajn týden. Zkoušky mám dávno za sebou, výsledky pořád nemáme. Ani se tomu nedivím, ale obden naivně čekuju univerzitní stránky, jestli se neobjeví nějaké novinky. V Las Palmas se nám rozběhl třítýdenní Karneval - monstrózní akce, na které nesmí nikdo chybět. O víkendu probíhají volby královen karnevalu, přehlídky tanečníků, masek a kostýmů.. Všecko svítí, bliká, září, hraje, chřestí, Las Palmas se hromadně veselí na Santa Catalině a vše bude gradovat příští pondělí. Asi se taky namaškaříme a půjdem do průvodu.

Mění se nám osazenstvo bytu. Na loučení jsou dobré jen bouřlivé rozlučky, v těch jsme dobří. Ačkoliv sousedi moc nechápou, proč ráno na liště pod balkónem, dva metry nad zemí, visí kus gauče :) Lenka odjela natrvalo do Čech, nahradí ji Čech Michal (řečený Miguel), Piotr zmizí v pondělí a náhradu za něj nemáme. Sháníme kde se dá - inzeráty, telefonáty, prohlídky - stejný kolotoč jako v září. Ale snad se stejně dobrým koncem. Měla tu s námi bydlet španělka Arraceli (v kuloárech přezdívaná Arrecife či Vermicelli, protože kdo si má zapamatovat tak hloupé jméno), ale chvíli před nástupem nám odřekla, prý sehnala něco levnějšího. Naštěstí jsme ji (poučeni chybami ze září) zkásli o zálohu, kterou jí nehodláme vrátit, takže aspoň nás to zatím finančně tolik nebolí. Štěstí, že Marek, Rada a Robča zůstávají, bez nich by to snad ani nebylo ono. Socializování se v kuchyni, vzkazy na zdi, lezení, výlety... to sem prostě patří. Nějak si neumím představit, že to jednou skončí. Ale naštěstí až za dlouho!

Děláme dobré skutky - jak říkala jedna Němka, co nás brala na stopu: je třeba si zařídit Pluspunkty tam nahoru :) Zlanařila jsem Marka s Radou a ve čtvrtek jsme hromadně naběhli do pojízdného busu. Políčko z modrého života splněno.

Asi dva dny po příjezdu z Gomery mě chytl opět cestovací rapl a nakoupila jsem letenky - do Nizozemí za Leňou, do Barcelony na víkend, do Granady za mojí španělštinářkou a do Sevilly za kámošem Adamem z gymplu :) ještě tam někam nacpat Madeiru nebo Kapverdy a budu spokojená :) Když svoje letecké plány porovnám se seznamem návštěv, které se sem chystají, nebude snad jeden víkend do konce května volný.. Ale lepší než se nudit :)

A to nejlepší nakonec. Začala mi zase škola a oproti zimnímu semestru je to nebe a dudy. Hodiny mají úroveň, smysl a řád, učitelé mluví krásnou, zřetelnou španělštinou, řekli nám, jak budou vypadat zkoušky na konci semestru (z jednoho předmětu asi ani zkouška nebude) - no prostě paráda! Vypadá to, že by mi ta škola tady mohla i k něčemu být :) Mám tři předměty (Geografía de África, Geografía de Canarias a Métodos en Geografía), rozvrh od pondělí do čtvrtka más o menos od pěti do devíti. Připadám si sice jak student večerní průmyslovky v Marečku, podejte mi pero, ale zase mám celý den volno, můžem přes den chodit lízt a školu si odsedím až večer. No, odsedím... musíme pěkne makat, obzvlášť v Africe, kde je nás 5 (a z toho my dva s Markem), žádné anonymní sezení v sedmdesáti lidech, jako minulý semestr. Pořád dávat pozor, otázky, odpovědi, úkoly. Afriku učí Augustin Pomeranč (Naranjo) a spolužáci ho důvěrně oslovují Tino. Pokaždé, když mu tak řeknou, musím se smát - neumím si představit, že bych např. doktoru Fňukalovi řekla uprostřed hodiny Hele, Mildo... :) Pořád mě pozoruje, jestli vím, o čem mluví. Když hledám ve slovníku, hned se ptá, co nechápu. Furt ve střehu. Ale to mě právě baví, špicluju uši, kulím oči, abych všemu rozuměla a po 4 hodinách soustředění jsem zralá na kapačky, jak mě to překládání ze španělštiny zmáhá :) Prostě - všecko se zlepšuje, i když by si jedem myslel, že už to nejde. Ťuk ťuk ťuk. Snad to tímhle nezakřiknu.

Ps. pro srovnání tady jsou mé dojmy z prvního semestru... jak říkám, nebe a dudy.

5 komentářů:

 1. Už druhý den přemýšlím, proč visí po rozlučce kus gauče na liště pod balkonem:-)..a to nejsem váš soused.JL

  OdpovědětSmazat
 2. Je pravda, že to vede k zamyšlení :)

  OdpovědětSmazat
 3. Pro Marka: Mladý muži, nefilozofujte nad visutým gaučem a raději mi racionálně vysvětlete tuto jeho netradiční pozici.Děkuji:-).JL

  OdpovědětSmazat
 4. Milá paní JL, gauč nám v noci vypadl z balkóna na ulici. Radek pro něj zašel dolů, že ho veme, ale nevracel se s ním po schodech, nýbrž jej hodil zase nahoru snaže trefit balkon. Jenže gauč přistál pod balkonem na takových dřevěných latích. A tam už zůstal do druhého dne než jsme ho smetákem vyprostili. Má ucta, Marek :)

  OdpovědětSmazat