19. února 2012

Intenzivní týden

Ve Frýdku nadešel čas jarních prázdnin, tak se za námi z třeskutých mrazů přijel ohřát můj táta. Vyšlo to krásně, protože v pondělí ráno odjel Piotr, po kterém zůstal neobsazený pokoj, takže táta měl svůj vlastní pokoj. Teda do čtvrtka. To se k nám konečně nastěhovala sedmá spolubydlící (ke mně, Jardovi, Markovi, Rademu, Robčovi a Miguelovi) - Cristina z Lanzarote. Je taková titěrná, ročník 91, má přítele černocha (kterého přezdíváme Mikeš) a zatím se s námi moc nedruží.

Taťka dorazil v pondělí večer a po drobných komplikacích se ho Jardovi podařilo vyzvednout. V úterý jsme půjčili auto a vyrazili ještě spolu s Robčovou barcelonskou kamarádkou Beou na průzkum ostrova. Klasická ruta: Arrucas - Artenara - kafe v Refugiu na Cruz de Tejeda, kde už mě servírka důvěrně líbá na přivítanou, neb tam jezdíme s každou návštěvou - Roque Nublo - Puerto de Mogán - duny v Maspalomas. Jarda řídil, já se snažila v serpentýnách nezvracet, ostatní se kochali. Na severovýchodní části ostrova zima jak na Sibiři, foukalo a z nebe padala zmrzlá voda (sníh se tomu říkat nedá). Od Roque Nublo na jihozápad ale azuro, teploučko, pohoda. V Puertu nás táta pozval na královský oběd - gambas en achillo (krevety na česneku), pulpos a la gallega (chobotnice), avokádový salát, papas arrugadas, všude vůně česneku, obídek na břehu moře. Chacho, que calufa!

Ve středu jsme byli chytat vlny, čtvrtek byl ve znamení lezení v Barranco de Moya. Táta se držel a i když ho vlny mlely jedna přes druhou, zběsile se chechtal a vypadalo, že si to celkem užívá :) Každá odsportovaná minutka byla po zásluze odměněna dobrým jídlem. V restauraci ve Veguetě byly porce sice malé, ale o to chutnější. Nejvtipněji vypadaly Jardovy grilované chobotnice - jak vymodelované z plastelíny :) Oproti naší obvyklé, mírně jednostranné stravě (tuňáková konzerva na sto způsobů) bylo obědvání v restauraci příjemná změna. Další návštěva přijede tenhle pátek - začínají totiž jarňáky v Liberci :)

4 komentáře:

 1. Dík celému osazenstvu Vašeho megabytu za přijetí, bylo to moc fajn, nekteré aktivity velmi akční. Koupat se v únoru v moři a čekat na správnou surfarskou vlnu - nová doba... Mějte se fajn. Děkuji Marketko, padre.

  OdpovědětSmazat
 2. Ahoj, to jsme rádi, že se ti tady líbilo. Takový gurmánsko-akční týden. Užívej zimu. marek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, u nás je po Ladovské zimě. Jsem rád, že i Vy máte v megabytě alespoň něco od Lady (myslím tím Mikeše). Ty mořské plody byly úžasné, mňam. Líbilo se mi u Vás. Dík. Město, moře, pole a Vaše stavení - je mi teď jasné, že ten rodový čechofil trávil chvíle odpočinku na Kanárech. Brouzdat se místy, kde chodil Colon... Rozkvetlé mandlovníky, zralé citrony. Sangria. Zkusil jsem další deskovou plovákovou mořskou vlnovou hru a skálolezl. Envy. Dávejte na sebe navzájem pozor. Padre

   Smazat
 3. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Přidejte se k úspěšným Spojte se s více než 4 miliony obchodníků a investorů ze 170 zemí

  Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  OdpovědětSmazat