11. září 2011

Saludos de Gran Canaria!

Hola mis amigos!

Hehe, zatím jedna z mála španělských vět, kterými vládnu, ale bude to lepší a lepší! Hlásím, že jsem v pátek v pořádku přistála a od té doby jde všechno jak na drátku! Z letiště jsem přijela autobusem do centra Las Palmas a na nádraží mě už čekali kluci z Olmíku, kteří na Kanáry přijeli o tři dny dřív a koukali po ubytování. Šli jsme na prohlídku jednoho domu a slovo dalo slovo, takže už jsme v něm zůstali :) Takže od pátku bydlíme! V krásném historickém domě v centru, kousíček od pěší zóny plné kavárniček a pouličních muzikantů... Máme byt 7+3 (šest ložnic, jeden obývák, dvě koupelny a kuchyň) a protože se nám podařilo sehnat další 3 spolubydlící (holčinu z Čech a dvě Slovinky), vyjde nás měsíční nájem na míň než 180 euro! Do školy to mám 10 minut pěšky, do obchodu 5 minut, na nádraží 3 minutky, luxusní! Velká kuchyň s troubou a obří lednicí se při zdejších cenách potravin taky bude hodit (mimochodem, všimla jsem si, že nejlevnější je tady čočka, cizrna a červené víno :) ). Jen internet musíme ještě pořešit. Teď sedím napíchnutá na wifinu před školou, ale protože je slabý signál, musím sedět na chodníku za popelnicí a nohy mi čouhají do silnice :)

Bydlení má dvě malé chybičky - chtěli jsme bydlet s nějakými španělsky mluvícími studentíky, abychom procvičovali jazyk a nakonec jsme ryze slovanský apartmán, ale byli jsme rádi, že jsme vůbec splašili někoho, kdo se s námi podělí o nájem. No a za druhé - pokoje mají okna do světlíků, takže nepřekypujou denním světlem, ale úplná kobka to taky není. Navíc máme společný obývák, kde je světla do aleluja - takže když porovnáme cenu, výkon, polohu a fakt, že za mnou kdykoli, kdokoli může přiletět na návštěvu, jsou to v součtu samá pozitiva a sociální jistoty!

Takže jedna věc je z krku... zítra mě čeká vyřizování ve škole - jsem zvědavá, kolikrát budu vysvětlovat, proč mám několik dokladů na několik příjmení :)

Naše nová adresa je:

calle Domingo J. Navarro 46
350 02 Las Palmas de Gran Canaria
Canary Islands (Espaňa)

6 komentářů:

 1. Ahoj! :)
  Tvůj blog jsem navštívila při nějakém hledání a celkem mě zaujalo, že žiješ v Las Palmas :) Já tam teda nežiju, ale několikrát jsem tam byla a mám tam pár přátel. Pokud chcete nějakého španěla, který umí anglicky (a to je občas problém tam takového najít) tak ti můžu dát kontakt. Taky studuje ULPGC :)
  A bacha na vedra, září prý bývá kritické :P

  OdpovědětSmazat
 2. Olala, svagrovko!
  Byt vypada paradne a pokud k nemu prislusi i socilni jistoty, tak uz to ani lip dopadnout nemohlo!! :) Priprav se, ze prijede nekolik zajezdu z Cech na vizitu a uzivej si klimatu, spanelstiny i primorske atmosfery! Drzime palce*

  OdpovědětSmazat
 3. Opět se výborně bavím při čtení tvých příspěvků :) Jsem ráda, že to tam všechno zase bravurně zvládáš a těším se na další stories!!! Ať vše i nadále klape tak, jak má :) Moc tě zdravím, tvá Šudláková :)
  Luciš alias Šudláková

  OdpovědětSmazat
 4. Ahoj Moniko, díky moc za nabídku, máme s sebou naštěstí klučinu z Olomouce, který španělsky domluví, co potřebujem.. ale kontakt by se možná hodil - nějak nám hapruje bydlení, potřebovali bychom sehnat další lidi, tak kdyby o někom věděl.. zkusila bych ho kontaktovat.. :)

  Táni, na delegace z Čech se těším jak malá!!!

  Má nejdražší Šudláková - díky, štěstí bude potřeba, některé věci ještě skřípou, ale snad bude brzo klídek :) mrkni na Ryanair a naplánuj přílet!

  OdpovědětSmazat
 5. Všechno zní parádně! Tak hodně zdaru, paní! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Buenos diás, Mája. Dónde está Mája, por favor? Qué estudias? Ať je všechno tak, jak si budeš přát. Držím palce. Táta

  OdpovědětSmazat