25. září 2011

Caldera Bandama

Osud z nějakého důvodu zkouší moji trpělivost a tak mi sice poslal Jardu, ale nechodícího. Takže místo společného surfování koukáme na filmy a chladíme modrozelený kotník, dobrodrůžo se odkládá. Výhoda civilizované společnosti je, že vyhlídky, vrcholky a jiné zajímavosti neskrývá romanticky hluboká džungle, ale dá se k nim dojet na dvou či více kolech. Bolavá noha dovolí maximálně dvouhodinovou procházku, tak jsme vyrazili aspoň na autobusový výlet ke kaldeře Bandama. Místo není sice osmý div světa, ale i tak pohled na kilometr širokou a dvě stě metrů hlubokou sopečnou jámu v zemi neurazí. Krajina kolem je dost vyprahlá, suchá, semtam kaktus nebo agáve. Nejzajímavější jsou opuncie obsypané červenooranžovými plody. Člověk má chuť s nimi začít žonglovat, ale to by se tvrdě nevyplatilo - mají totiž malé, ostré trny - jako kaktus. Od autobusu Jarda hrdě dokulhal až k vyhlídce a zpět a pak jsme se (lítost budící) postavili ke krajnici, že zkusíme dostopovat na vrcholek kopce. Kolemjedoucímu pánovi ve fiatu se zželelo invalidy (možná proto, že sám měl šrouby v kotníku) a pár stovek výškových metrů jsme překonali v cuku letu. Těším se, až si tenhle kopec dám na kole (až si tady jednoho krásného dne kolo pořídím), to bude zaslouženější výhled než s vyvezenou zadnicí... Nutno říct, že pohledy do údolí byly krásné! Obzvláště naše město Las Palmas, místní pláž Las Canteras, přístav a poloostrůvek La Isleta jsme viděli jako na dlani. Dolů z kopce nás svezl španělský pár a tak můžem nerušeně pokračovat ve filmovém odpoledni :)

3 komentáře:

 1. Ano Májo, tak už to v naší rodině je. Ty čekáš zázraky a on ti přijede s modrým kotníkem (buď ráda, že má všechny zuby a neleží v nemocnici) a musí nastoupit náhradní program a svatá trpělivost. On ti to nikdo před svatbou neřek? Tak to jsme asi zapomněli.Sorry.Ale to se zlepší!!!
  Hádej kdo! Vycvičená mamka Lenka

  OdpovědětSmazat
 2. Viva Espaňa, viva Mexico, viva Chile, viva … Oni se dovedou bavit kdykoliv a kdekoliv a místo čehokoliv, maňána. Však i mexikotéku jsme končili lidovými zpěvy a v Národním byla úžasná atmosféra: Méchiko. Méchiko, la la la. Hola. Tener cuidado hija Maja. Papá.

  OdpovědětSmazat
 3. Pěkné, moc pěkné. Estoy enfermo. Tengo una fuerte tos y fiebre. Mañana tengo que ir a la escuela. Buenos noche ! Buena Suerte! Papá.

  OdpovědětSmazat