3. června 2011

V éteru

S příchodem letního počasí začíná z hlediska promítání okurková sezóna. Úplně to chápu, komu by se chtělo v horkém odpoledni sedět v kině a poslouchat o cestování jiných, když může někam vyrazit sám. I my se těšíme, že přes léto nasbíráme nové zážitky, aby bylo zase o čem povídat. Ale kdyby přeci jen někdo měl ještě chuť vrátit se s námi do jihovýchodní Asie, má možnost - tentokrát prostřednictvím rozhlasu...

S paní Evou Strykovou jsme koncem května natáčeli v Českém rozhlase Olomouc a z našeho příjemného setkání vznikly tři díly cestovatelského magazínu Až na konec světa. Vyprávěli jsme tentokrát nejen o Myanmaru a letní cyklocestě, ale došlo i na Taiwan a Singapur. A kdy se bude vysílat?

1) V premiéře pořad poběží vždy ve středu 8., 15. a 22. 6. 2011 od 11 do 12 hodin na Českém rozhlase Olomouc: 106,8 FM (vysílač Praděd 106,8 FM, Hulín - Holý kopec 101,6 FM, Radíkov 92,8 FM a Helfštýn 88,7 FM). Sami jsme sestříhaný pořad ještě neslyšeli, takže v tomto střdečním "obědovém" čase to bude premiéra i pro nás.

2) Vysílání je možné poslouchat na internetu on-line zde - v nabídce živého vysílání pod názvem Cestovatelský magazín - Až na konec světa (přenosová rychlost 128 kbps).

3) V neděli od 5:00 a od 23:00 je možné poslouchat i na Českém rozhlasu Leonardo - na internetu a v televizi (v pozemním digitálním vysílání DVB-T (Multiplex a České radiokomunikace) a v satelitním vysílání DVB-S (CS Link). Program je také v nabídce řady kabelových televizí a dvou televizí využívajících internetový protokol (O2 TV a Volný TV)).

4) Pro úplné fajnšmekry na Českém rozhlasu Praha 2 v noci z neděle na pondělí v 00:05 :)

5) A pokud to někdo nestihne živě, tak zde je archiv pořadů ČR Olomouc, naše povídání tam bude uloženo hned po odvysílání a bude dostupné poslechu nebo stažení 1 měsíc od premiéry. Tohle je podle mého nejjednodušší verze...

Tak neváhejte a nalaďte se na tu správnou vlnu! :)

2 komentáře: