11. března 2011

Las Islas Canarias

Po dlouhé zimní odmlce věnované téměř jen a pouze studiu a psaní bakalářky je konečně v dohledu nějaká pořádná akce! Jako zázrakem mi vyšel studijní pobyt Erasmus na KANÁRSKÝCH OSTROVECH !!! Ejchuchůůů - zase bude o čem psát, zase se bude cestovat, jupíjahej! Už mě v Čechách trochu svědí moje toulavé nohy...

Takže pokud vše klapne, budu od září v hlavním městě Kanárů - tedy v Las Palmas - na ostrově Gran Canaria zápasit se španělštinou. ¡Bravo! Jak tak koukám na google, terén se nám krásně vlní, mé bystré oko šibala Huga vidí spoustu kopců, to se to bude běhat po horách :)

A co teprve ta taktická výchozí pozice pro první výlet do Afriky! Cituji Wikipedii "... sedm ostrovů sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary... ". Na týden do Afriky? Nemohu odmítnout... :)

Mám teď jen trochu vítr ze španělštiny, která je pro mě sice jazyk milovaný, nicméně zatím ne úplně stoprocentně ovládaný. Ale mám půl roku na to, abych dopilovala aspoň základní konverzační fráze jako "Kde si tady koupím kolo?" nebo "Ztratila jsem se v horách, pošlete pro mě prosím vrtulník."Žádné komentáře:

Okomentovat