2. května 2010

Po práci legraci...

Kdyby ve zprávách hlásili, že v Singapuru bylo malé zemětřesení, tak se neděste. O nic nejde -to tady jen já skáču radostí, že už nemusím chodit do práce :) Loučení s naším mrňavým kolektivem bylo dojemné, myslím, že si navzájem budeme chybět. Obzvláště holky Myanmarky a Aisha z Indie mi budou chybět... Subway bude nádherná vzpomínka, udělala jsem si tam spoustu kamarádů, potkala zajímavé lidi, vydělala trochu peněz, ale stačilo. Naposledy jsem pracovala v pátek 30. dubna a po dvou a půl měsících krájení, chystání, mytí nádobí, vstávání za tmy a chození domů po půlnoci mi stejně jako Jardovi začaly prázdniny! Konečně mám čas se pořádně vyspat, trošku jsem (s velkou pomocí Jardy) upravila webové stránky a hlavně - začínáme spřádat plány na léto!

Náš odlet ze Singapuru se kvapem blíží - nakonec jsme se domluvili, že vyrazíme 11. května letadlem do Bangkoku (Thajsko) a odtud do Yangoonu (neboli Rangoonu, Myanmar). Původně jsme do Myanmaru chtěli JET, ne LETĚT, ale militaristická vláda bohužel nedovoluje turistům vstoupit do země jinak než letecky. Strávíme tam 28 dní, prozkoumáme na kolech co se dá a poletíme zpět do Bangkoku. Tady opět nasedneme na naše pekelné stroje a objedeme kus Laosu, Thajska, Vietnamu a Kambodži. Přesně ještě nevíme, máme deset dní na sbírání informací - pokud má někdo s těmito zeměmi zkušenost, prosím doporučujte, pište, informujte, moc rádi si necháme poradit, která místa stojí za návštěvu! Po necelých dvou měsících se vrátíme kolmo do Bangkoku, kde se zbavíme kol a vydáme se letadlem zpátky do Singapuru. V Sgp vyzvedneme pár věcí, které si necháváme u známého Erica, nasedneme na noční bus a dojedeme do Kuala Lumpur. Odtud nám 17. srpna letí spoj do Londýna a další den do Prahy. Na Ruzyni přistáváme ve středu 18.8.2010 v 9:15 SEČ!


Pro přehlednost malý seznam našich letních přesunů (uvedeno v místních časech):

úterý 11. května Singapur (18:00) - Bangkok (19:25)
středa 12. května Bangkok (07:15) - Yangoon (08:00)
úterý 8. června Yangoon (08:35) - Bangkok (10:20)
pondělí 16. srpna Bangkok (9:25) - Singapore (12:40)
úterý 17. srpna Kuala Lumpur (15:10) - Londýn, Stansted (22:10)
středa 18. srpna Londýn, Stansted (6:25) - Praha (9:15)

Všechny letenky (včetně cesty domů a poplatků za kola) nás vyšly na 15 900 Kč na jednu osobu, což se může zdát jako hodně peněz, ale když uvážíme, že je to cena za 6 letů, je to paráda a máme radost. Teď jen, aby všechno klaplo!


V následujících dnech nás čeká zběsilé vyřizování, běhání po úřadech, nakupování náhradních dílů na kola, postupné balení, vyklízení pokoje... Nebude toho málo, ale jsou to příjemné starosti - když člověk ví, že bude odměněn třemi měsíci nádherného cestování a zážitků. Do Myanmaru potřebujeme vízum, které je docela obtížné získat, tak nám prosím držte palce, ať se nám zítra na ambasádě daří!

3 komentáře:

 1. 18.8. pisu do diare zlatym perem, snad se o vas nepoperem! :D uzijte si trochu klidu, poznani asijskeho lidu.. V Brne neco tise susti, snad vas za nama v srpnu pusti! Bez vas to tu neni ono, na oslave bude plno. Bude akce velika jako cela...SINGAPUR:) (Lencina chvilka poezie je ovlivnena ucenim se procesniho prava proto prosim omluvte nizkou kvalitu a ocente jeji bezmezne teseni se na ty dva cestovatele...) :)

  OdpovědětSmazat
 2. haha, super Leni..i snaha se cení :-) Přeji mnoho krásných zážitků, dobrodružství a hlavně ofafrně! A v srpnu se těším na nějakou open-air celorepublikovou akci;-) Zuza Hruza

  OdpovědětSmazat
 3. Leniii, dík za báseň, až se v létě budem zase brodit nějakýma kravincema, budu si tiše opakovat "na oslavě bude plno" :D ;)
  Zuzi děkujem, budeme nejofafrnější ;) těšíme se v srpnu!!!

  OdpovědětSmazat