30. ledna 2010

Swim Fest 2010

Jelikož Singapur není zrovna místem, kde by na vás čekalo dobrodružství za každým rohem, zpestřujeme si volné chvíle sportem. Oproti Taiwanu (kde vzduch byl zasmrádlý, vstup do fitka drahý a jiná sportovní zařízení nevedli) je tady spousta možností, jak se fyzicky zničit :)

Hlavně univerzita nabízí velké množství kurzů a sportovních aktivit - a k mé libosti se na hodně z nich dostane člověk bez průkazu studenta, takže můžu zadarmo chodit sportovat i já coby nestudent. Budem chodit na lezení, zkusili jsme posilovnu a Jarda chodí na aikido (já tomu říkám, že chodí na jógu, ale to je jeho věc:)). Ve čtvrtek jsem si třeba byla úúúplně zadarmo zaplavat ve školním bazénu - myslela jsem, že to bude klasický krytý bazén - ale místo toho na mě čekala outdoor padesátka s příjemně vlažnou vodou. Byla jsem tam v poledne, takže bazén prázdný, sluníčko pralo, já plavala a koukala na palmy kolem, pak jsem si lehla na lehátko u bazénu a četla singapurskou Ženu a život.. Chyběl jen nějaký drink s deštníčkem :)

Nadšená z plavání v krásném prostředí jsem druhý den vytáhla na bazén i Jardu. A nebyli bychom to my, kdybychom zase náhodou nenatrefili na nějakou akci. V areálu bazénu se zrovna konal Swim Fest 2010. Za poplatek 4 dolary (cca 50 kč) dostal každý účastník tričko, tašku s občertvením a byl vpuštěn do vody, kde za každé dva uplavané bazény (tzn. za 100 m) dostal gumový náramek. Účelem bylo uplavat co nejvíc a nasbírat co největší počet náramků, které pak člověk mohl vyměnit za dárky. My jsme každý dali 36 bazénů = 18 náramků a vyplavali si tak kopačák, tričko, velký hrnek, ručník a instantní kafe. Byli jsme nadšení. Ještě se nám povedlo správně odpovědět na dvě otázky, které položil moderátor akce, takže jsme dostali každý poukázku na 20 dolarů do nějakého sportovního obchodu :) Byli jsme prostě ve správnou dobu na správném místě.

1 komentář:

  1. to je proste dar byt ve spravny cas na spravnem miste!! :) rozhodne thumbs up!:)

    OdpovědětSmazat