25. ledna 2010

Little India

O skladbě obyvatel v Singapuru se rozepíšu někdy jindy, to je na delší úvahu a na tu jsme tu ještě krátce, ale Indy černé jak uhlí a Indky ve zdobených sárích na ulicích nejde přehlédnout, tudíž jsme neděli zasvětili prozkoumání další čtvrti města -"Malé Indie".

Kromě mešit, krámků se zeleninou a obchodů přetékajících barevnými látkami na sárí toho k vidění moc není, ale všechny ty ženy s tečkou uprostřed čela a muži v turbanech s rejžákem pod nosem dodávají čtvrti zvláštní atmosféru. Běloch je tu jako pěst na oko. Přišlo mi, že mám na čele napsáno rudou barvou, že sem nepatřím, že jejich kultuře nerozumím a že mě všichni pozorují. Ale jiným způsobem než na Taiwanu, kde se s vámi chtěl každý vyfotit. Tady vás pozorují stovky černých očí a vzduchem poletuje věta: "Co tu pohledáváš, turisto?". Lidé vědí, že jako turista na látky nesahám ze zájmu o ušití společenského oděvu, ale z pouhé zvědavosti. Tržba ze mě nekouká. V obchodech je zakázáno fotit.

Přeci je zde ale místo, kde se i neInd cítí dobře - tím místem je Food Court. Velká hala plná stánků s jídlem nejrozličnějších vůní a názvů. Tady to žije. Stolečky jsou obsypané jedlíky, kteří se ládují rukama a jsou od jídla špinaví až za ušima. I my jsme se rozhodli skočit do jámy lvové a ochutnat něco z indických specialit. Řekla jsem si, když už, tak už a objednala si kuřecí Briyani. Je to opečená rýže s kusem kuřete a spoooustou koření. Přesný obsah neznám, ale tipla bych to hlavně na kari a chilli. Pálilo to tak, že se mi orosil knírek a teklo mi z nosu :) Když už jsem myslela, že začnu chrlit oheň, přišel chlápek a nabídl mi mangové Lassi - studený ovocný jogurtový nápoj. To mě trochu uhasilo. Jarda si dal Hokkien Prawn Mee (krevetové nudle) a zapíjel to nápojem Teh Tarik (černý čaj s kondenzovaným mlékem). Neodolali jsme obrázkům, jež inzeroval stánek opodál a ochutnali i čokoládovou Pratu (singapurská verze palačinky). Jídlo bylo luxusní, s plným břichem se nám po bulvárech Malé Indie korzovalo mnohem lépe.

Ps. S odstupem času mohu konstatovat, že mě super-ostré kuřecí Briyani pálilo dvakrát :)

Žádné komentáře:

Okomentovat