4. ledna 2010

Konec roku 2009

S přicházejícím datem 31.12. se kromě posledního dne roku 2009 pomalu blížily i mé poslední dny v práci. Neskutečně jsem se těšila, protože od návratu z Filipín jsem přes týden kromě učení nic jiného nestíhala. Vždycky jsem ráno vstala, vyřídila e-maily, poobědvali jsme a já v jednu vyrazila na kole směr Jen Shann Meei Institute, ke kterému to je od nás na kole skoro tři čtvrtě hodiny jízdy. Tam jsem učila od dvou do čtyř, sedla na kolo, přejela o pět bloků dál a učila od 16:30 do 17:30. Následoval opět přesun zpět k Jen Shann Meei a dvě hodiny od 18:30 do 20:30. Po deváté jsem přijela vyšťavená a vymluvená domů, lehla jsem a spala. Tímto vyjadřuju svůj obdiv všem učitelům a učitelkám, kteří působí v branži déle než měsíc :) Mí studentíci (mezi 7-12 roky) byli poměrně poslušní, šikovní a milí a i přes to všechno jsem se z práce vracela s hlavou jak balón :)

Posledního pracovního dne jsem se ale nakonec dočkala, se všemi v práci se rozloučila a musela se vyfotit s celým personálem počínaje ředitelkou školy, konče uklízečkou. Po deváté jsem přijela domů, v cuku letu nachystala vajíčkovou pomazánku (Silvestr bez chlebíčků? Toho bohdá nebude!), sbalili jsme spacáky, foťáky a proviant a vyrazili jsme na kole na Monkey Mountain, což je nevinně vyhlížející kopec nad Kaohsiung. O jeho strmosti jsme se přesvědčili záhy, když jsme nejdřív šlapali na kole a pak pěšky. O půl dvanácté jsme stáli na vrcholku hory a koukali na noční město. Výhled to byl parádní, leč kromě nás si přišel romantiky užívat i spolek taiwanských turistů, tak jsme zahájili ústup a sešli na pěknou vyhlídku jen o pár metrů níž. Rozložili jsme na lavičku spacák, namazali chlebíčky, vytáhli skleničky a doslova za minutu dvanáct jsme dokončili přípravy, takže jsme mohli příchod nového roku oslavit vodkou s džusem :)

Koukali jsme na ohňostroje nad městem a přišlo mi to úplně jako ve Frýdku, když pouští světlice od haly. Popíjeli jsme, fotili a povídali si a najednou byly čtyři ráno a byl čas se zvednout a jít. Jooo zvednout… To bychom ve dvou nesměli vypít dobré dvě třetiny lahve s vodkou :) Nohy byly podezřele těžké a zrak se zakalil. Cesta dolů z kopce a následně na kole dom byla veeelmi veselá. Zapadli jsme do postelí kolem páté s vidinou necelých tří hodin spánku, protože jsme ráno chtěli brzy vyrazit do TarokaPs. Fotky ze Silvestra nemáme, protože se nám je povedlo omylem smazat, tak přikládám aspoň malý náčrt, jak jsme si hodovali s výhledem na Kaohsiung.

Žádné komentáře:

Okomentovat