6. ledna 2010

Jak jsme tu měli Couchsurfera

Pod tíhou dojmů z Taroka jsem opomněla napsat, že jsme minulý týden v našem bytě bydleli tři! Ne, nekoupili jsme si kanárka, ani nepřijela další návštěva z Čech - ale rozhodli jsme se splatit dluhy, které máme vůči CouchSurfingu.

Připomínám, že hlavní myšlenkou tohohle "sdružení" je to, že můžete u někoho zadarmo přespat, ale podle nepsaného pravidla se od vás očekává, že na oplátku u sebe necháte přespat jiné cestovatele. My Couch (= v překladu gauč) využíváme poměrně dost, ale ještě jsme nikdy nikoho nehostili. Buď bylo málo času nebo o to nikdo nestál. Až teď před Vánocema se ozval klučina jménem Jin - malajsan, který teď studuje v USA, o dva roky mladší než já. Chtěl sice zůstat zrovna přes Silvestra, ale kromě obětování našeho pohodlí nebylo proč ho odmítnout, takže jsme souhlasili a ve středu 30. jsem ho vyzvedla na nádraží. Byl to od pohledu hodný kluk, inteligentní, moc dobře se s ním povídalo a mně hrozně připomínal Jindru Mynarze z gymplu. Navíc nám přivezl čokoládu a hrníčky s logem jeho univerzity, čímž si nás získal :)


První večer jsme s ním chvíli popovídali a on pak asi hodinu tiše telefonoval s někým z USA a usnul. Ráno vstal až v poledne, udělal si vlastní program.. skoro jsme o něm nevěděli. Na Silvestra měl vlastní program a my pak 1. jeli do Taroka, tak jsem mu dala svoje klíče, aby zůstal jak dlouho potřebuje. Protože jsme přijeli z Taroka o den dřív, stihli jsme s ním ještě zajít na večeři, na kterou nás pozval. To byl taky moc příjemný večer - asi dvě hodiny jsme seděli u hotpotu, konverzovali jsme zatímco se nám jídlo připravovalo a hovor plynul, vůbec to nebylo trapné nebo zdlouhavé. Loučili jsme se s tím, že se určitě musíme někdy vidět. Už dlouho jsem to nemyslela takhle upřímně. Tenhle Jin byl fakt moc příjemná návštěva.

1 komentář:

  1. Připomínal mě? Aby taky ne, když měl půlku jména stejnou.:-)
    J.

    OdpovědětSmazat