24. ledna 2010

Chinatown

Po takřka celém týdnu stráveném u počítače psaním životopisů, odpovídáním na inzeráty a nekonečného čekání na nepřicházející odpověď přišel víkend. Opustili jsme konečně naše sídliště, které je takovým městem ve městě. Do centra to máme přes půl hoďky metrem, ale vše co potřebujeme k životu, je k dostání ve velkém obchoďáku, do kterého to máme asi 10 minut, takže veškeré nákupy jsme zatím vyřizovali tam. Kromě nákupního centra a paneláků jsme tu doteď nic jiného neviděli... Byl nejvyšší čas to napravit :)

V sobotu ráno jsme vyrazili do Čínské čtvrti. Nic moc jsem si od toho neslibovala, ale o to příjemněji překvapení jsme byli. V sobotu začaly přípravy na oslavy čínského nového roku - roku Tygra a proto to v Chinatownu žilo. Ulice praskaly ve švech, všude plno krámků, barev, lidí... Věci úplně jiné než v Čechách, než na Taiwanu. Obchůdky s lampiony, talismany pro štěstí hrály barvami - hlavně červenou a žlutou, chodníky byly lemovány věšáky s typickým saténovým oblečením, kašmírovými šálami i spoustou nepotřebných cetek.
Nejvíc mě dostaly dva obchody plné úžasných letních šatů... Sama jsem si z Čech přivezla jen jedny a ty jsem od příjezdu do Sgp sundávala jen na noc (v ničem jiném se v tomhle vedru existovat nedá). A teď jsem se prohrabovala doslova hromadami pestrobarevných látek, lehounkých jak motýlí křídla - a dokonce za rozumný peníz (okolo 200 kč). Nadšeně jsem kvičela a nemohla si ani vybrat kousky, které vyzkouším, natož které si koupím :) Zkrátka ženská v obchodě.. Nakonec jsem si koupila jen plandavé bavlněné oranžové kalhoty a další utrácení si šetřím, až mi sem přijede za 14 dní Leňa - to vezmeme Chinatown útokem a nepřestanem, dokud neutratíme všechny peníze :) Dokonce i Jardu jsme oblíkli - za necelých pět stovek odešel v béžových kraťasech po kolena a tmavě hnědé bavlněné košili. Jednak mu to hrozně sluší a hlavně nebude muset chodit v džínových kraťasech, jako doteď. Protože to se v 35°C fakt nedá.

Zmožení horkem a nakupováním jsme se uklidili do parku, poobědvali tam a pak ještě chvíli kroužili městem. Čistota budov a ulic mě stále nepřestává udivovat. Den jsme zakončili v krásném parku - kde byla snad i tráva učesaná a stromy se na nás usmívaly...

1 komentář:

  1. China town bude nas!:D uz se tesim az se tam ohaknu asi si fakt na sebe nevezmu vubec nic:D

    OdpovědětSmazat