26. prosince 2009

Štědrý den

Letošní Vánoce byly opravdu trochu jiné než vždycky - poprvé jsem nebyla doma, poprvé jsem neměla rybí polívku, poprvé jsem sváteční večeři chystala úplně sama. Navíc venku místo bílých závějí 25°C. Toho bylo škoda nevyužít, tak jsme Štědrý den odstartovali vločkama, pohádkou Mrazík a následně koupáním v moři. Kdy jindy se nám tohle poštěstí?

Já pak musela být od dvou do půl deváté v práci. To bylo sice také velmi netradiční, nicméně na rozdíl od štědrodenního koupání v moři už to opakovat nemusím ;) Salát jsem měla nachystaný už den dopředu, ryba byla naložená (nakonec jsme se po shlédnutí situace v Careffouru rozhodli pro dva obří steaky z tuňáka), cukroví dorazilo z Čech už dřív - zkrátka stačilo odučit a přijet do bytu. Den byl skoro nekonečný. Nakonec jsem se ale poslední hodiny přeci jen dočkala a na kole fičela domů. Jela jsem snad nejrychleji v životě, tak moc jsem se těšila. V jednu chvíli jsem předjížděla motorku, která zrovna předjížděla motorku :)Otevřela jsem dveře do bytu a úplně mě praštila do nosu vánoční atmosféra. Byt byl uklizený, nazdobený, provoněný skořicí a hřebíčkem, všude svíčky - to byla Jardova práce. Navíc nám Ježíšek naježil dva dárky, které jsme si museli rozbalit před večeří! Byla to nová teflonová pánev a velký keramický talíř :) Takže rybu jsem smažila pěkně na teflonu, i když na benzínovém vařiči. Udělali jsme si ještě voňavý svařák, pustili lodičky a začali baštit. Kromě lodiček jsem si z vánočních zvyků prosadila ještě krájení jablíčka (byla hvězdička, budem mít štěstí) a louskání ořechů. Je to zvláštní, tenhle zvyk jsem doma vždycky nesnášela, přišlo mi to jako zdržování, ale tady se to nějak změnilo či co :) Všecky oříšky byly vevnitř dobré, jen Jardův druhý byl trochu plesnivý - to asi chytne v létě průjem nebo tak něco, až budem cestovat po Asii. Nebude to nic vážného, podzimní ořech už byl v pohodě.

Pak už to nešlo vydržet, tak jsme šli ke stromečku a začali nadělovat. Asi jsme byli fakt hodní, protože dárků byla plná skříň. Od lampiónů, šály, diářů, ponožek (bez ponožek by to prostě nebyly Vánoce), konvičky na čaj, nových lžiček (já si tu svou zlomila na Filipínách), pouzdra na telefon, cédéčka až po ooobrovskou krabici, kterou jsem musela nejdřív najít ve skříni. Co bylo v krabici? Horalové neuvěří - nový Deuter batoh!!! Krásný zelený, objem 60 l, dámský "střih"... No prostě sen! Přála jsem si ho nevím jak dlouho, ale tyhle krosny jsou hrozně drahé, tak jsem si na něj dovolovala myslet jen tajně a pouze občas :) A teď jsem šťastnou majitelkou jednoho z nich! Hurá :) Z jiné skříně pak vytáhl Jarda další obří krabici určenou jemu ("pozdrav" od jeho rodičů)- a v ní ten samý batoh, jen větší a modrý. Takže jsme teď celí natěšení zase někam vyrazit a otestovat je!

Tyhle Vánoce se vážně povedly, děkujem Ježíšku!

3 komentáře:

  1. Batohy jsou úžasné,zápisy skvělé,komentáře povzbuzující a nabádající k dalším cestám..Já si ale nejvíc přeji, abyste občas s těmi batohy zavítali i domů..JL

    OdpovědětSmazat
  2. Ty moto batohy jsou skvělé. Taky jsem se teď domlouvala s ježíškem jestli by mi nemohl jeden přinést :D

    OdpovědětSmazat
  3. Úplně z těch fotek vyzařuje Vánoční atmosféra =) Už se nám to zase blíží a mimochodem máte moc krásné vánoční závěsy =)

    OdpovědětSmazat