18. prosince 2009

Příprava na Maraton

Vážení sportovní nadšenci, přináším čerstvou reportáž z bojovně naladěného Kaohsiungu, kde se vše upíná k blížícímu se velkému závodu, ježto se uskuteční v neděli 20.12.2009 v hlavním městě. Jde o Taipeiský maraton, který Jarda poběží a já budu zodpovědně plnit funkci kustoda, trenéra, maséra, občerstvovače i davu fanoušků :) Pro ty, kdo tápou, kolik kilometrů takový maraton obnáší, připomínám, že Jarda má před sebou celých 42,195 km. Pro mě trochu nepředstavitelná vzdálenost, kterou v nejlepší kondici naběhám tak za týden, pro mého závodníka velká výzva a šance potrápit dobrovolně své tělo. Kromě velkého cíle "přežít" si přeje atakovat čas 3:22:00 !

Tento časový odhad zdá se však býti poněkud odvážným, vezmeme-li v potaz, že jsme 27. 11. odletěli na Filipíny, tam trošku chodili po horách a jezdili na kole, ale na atletický trénink nezbyl čas. No a na běhání nedošlo ani během uplynulého týdne, kdy Jarda válčil se zákeřným nachlazením a nedostatkem času následkem školních, pracovních a vánočních povinností. Do karet mu nehraje ani předpověď počasí, která hlásí 13°C a déšť.
Troufám si ale říct, že realizační team smrsknutý v jednu osobu je na svou funkci připraven podstatně lépe - transparent vyroben, lékárnička sbalena, sváča obstarána! :)

Ještě jsme dnes podnikli "tour de sportshops" s cílem koupit elasťáky na běhání a slušivé nedrhnoucí spodní prádlo, což se ukázalo jako velmi složitý úkol, neboť Taiwanci běhají v šusťákách... My jsme ale debrujáři (=vždy si víme rady:) ), takže jsme prekérní situaci vyřešili zakoupením dámských legín na jógu, které po závodě dostanu k Vánocům. Ještě, že máme stejnou velikost. Teď - dva večery před závodem- pracujeme na dobrém psychickém rozpoložení závodníka - popíjíme svařák :)

Budete-li chtít našeho šampiona podpořit i něčím jiným než držením palců, můžete tak učinit (z internetových stránek Vodafonu i bezplatně) během zítřka či neděle zasláním fandící smsky na telefonní číslo +420 776 621 181! O průběhu závodu, který startuje v 7:00 místního času, se zde budete moci dočíst již v neděli večer.

Sportu zdar a maratonu zvláště! :)

1 komentář:

  1. Jsem opravdu zvědav!! Dres originální a super!! Jen plánovaný čas (3:22) Ti zaběhne skoro Tvá drahá mladší malá sestra......co, nepřehodnotíš to?? Realizační tým maká na 100%, tak se mu odvděč a i ostatním fandům po celé ČR, Turecku i možná jinde...Dávej, dávej....a přežij!! táta

    OdpovědětSmazat