22. prosince 2009

Příběhy s detektivní zápletkou

Jakoby povinností nebylo v posledních dnech málo, museli jsme si ještě hrát na detektivy. Stala se mi totiž taková impertinentní věc - a to, že mi nějaký dobrák po příjezdu z Filipín očesal ze sušáku všechno moje spodní prádlo! Nic jiného se neztratilo a nikdy před tím se nic podobného nestalo. Vyprané věci sušíme vždycky dole v chodbě, tedy v místě, do kterého máme přístup jen my, obyvatelé domu, s klíčema. V domě nás bydlí asi 6. Takže pominu-li technické problémy, které mi tento trestný čin způsobil, bylo i dost nepříjemné chodit po domě s představou, že jeden ze sousedů je skrytý fetišista... Jarda nelenil a zjistil, jak se čínsky napíše věta "Kdo "omylem" sebral dámské spodní prádlo, nechť ho prosím vrátí na věšák". Vypadá to takto, pro případ, že by se to někomu hodilo :)

如果您「不小心」拿走了(女性)內衣,可否請您把它掛回衣架呢

Cedule jsme vylepili po celém domě a vyčkávali, napnutí jak kšandy. Já jsem byla značně skeptická. Ale ejhle - po dvou dnech se dole v hale na pračce objevily všechny moje ztracené kalhotky! Asi se v někom hnulo svědomí. Nevíme, kdo (a hlavně proč!) to udělal, ale hlavně, že jsou zpátky :)

Pátrání ale nebyl konec! Věděla jsem, že mi má přijít vánoční balík z Bruntálu - babička s dědou ho posílali na začátku prosince jako první ze série vánočních pozdravů, vše ostatní už došlo, jen tenhle se někde zatoulal. Nejprve jsem podezřívala někoho ze sousedů, ale pak - pod vidinou sladkého obsahu, který balík skýtal- jsem se rozhodla zajít na poštu. Následovala série napínavých návštěv poštovního úřadu, během kterých jsem asi deseti lidem vysvětlovala, co potřebuju, málokdo uměl anglicky, takže mi většinou s překladem pomáhal nějaký zákazník stojící ve frontě za mnou. Balík hledala už málem půlka Taiwanu a já měla pocit, že pokud se nenajde, tak zoufalí úředníci půjdou domů a upečou mi nějaké cukroví, jen aby ode mě měli pokoj :) Rozuzlení doslova detektivního příběhu přišlo dneska, kdy jsem na poštu jela asi po páté. Konečně zjistili, že můj balík leží na poště v jiném obvodu a že si pro něj můžu zajet! Takže nakonec stihl přijít do Vánoc - což je paráda, protože babička poslala nejen krásné slaměné ozdoby a krabičku ze zlatnictví, ale hlavně a především asi KILO A PŮL PERNÍČKŮ! O tom jak jsou výborné, voňavé a měkoučké svědčí to, že mizí doslova geometrickou řadou :)


Ps. Myslím že je to jasné - vrahem je zahradník! :D

Žádné komentáře:

Okomentovat