17. prosince 2009

Po roce Vánoce Vánoce přícházejí ...

... zpívéééjme přáteléééé :) A Jéééžíšku, panáááčku, přijď už, protože já se Štědrého dne nemůžu dočkat! Jak jsem psala v listopadu, výzdobu jsem si nachystala prozřetelně už před odjezdem, takže po příletu nás přivítal vánočně naladěný byt a vůně vanilkové svíčky prostoupená celým pokojem. Protože milé zlaté Vánoce- to, že jsem v nějaké buddhisticko-taoistické Asii ještě neznamená, že mi neschází vůně hřebíčku, vanilkových rohlíčků a jehličí. O bramborovém salátu ani nemluvím.

Dodělala jsem jen svícen z jablíčka a zapíchala do něho párátka tak, jako to děláme doma a poskládala pár origami krabiček - do nich si sypeme oříšky a sušené ovoce. Kromě útulného bytu a Vánočního přání od Leni nás čekalo ještě jedno překvápko - přišel mi balík od maminky! Veliká krabice a v ní propriety, které tady nejsou k sehnání a bez kterých se řádné svátky neobejdou- jako strouhanka, sušené švestky a hrušky, hřebíček atd. Kromě toho nám mamča poslala Mikuláše - mé milované Bebe sušenky, piškoty, čokoládu, gumové bonbóny... No paráda! A to jsem netušili, že hned další den přijde další balík - od babičky a dědy z Dobré! A v něm kromě kvanta perníčků další nezbytnosti jako ořechy, vykrajovátka na cukroví, spousta sušených dobrot, čokolád a dokonce SÝR, no to jsme si pošmákli! A to ještě jeden balík - od babičky a dědy z Bruntálu- bloudí éterem a nějak nechce dojít. Už ho hledá půlka Taiwanu... Mé soukromé podezření je, že perníčky v něm tak nádherně voněly, že balík na letišti někdo otevřel a normálně sežral :)

I v ulicích se už rozmohla vánoční výzdoba, děti ve školách, kde učím, chystají besídky a zpívají koledy (bohužel o tom, jak Santa leze komínem, ale aspoň něco). Takže i my jsme si pěkně nachystali oříšky, perníčky, zapálili si svíčku, pustili koledy a cítili se vánočně. Bylo to fajn, i když přiznávám, že když jsem četla dopisy z Čech, tak mi zabylo trochu smutno, protože to budou letos poprvé svátky, kdy nebudu doma. Ale jak jsem psala - já se nedám! Jarda už sehnal v Careffouru konzervu s hráškem do salátu (to je tady dost husarský kousek!), maminka mi poslala recept na linecké, takže příští se týden vrhnu na vaření a pečení. Moc se těším, jen musím sehnat nějakého Taiwance, jež má doma troubu, neboť na našem benzínovém vařiči toho asi moc neupeču :)

1 komentář:

  1. Před vánoci jeden tejden, neminul ani jeden den, by nebylo shánění po Kaohsiungu běhání, všeho jsme si nakoupili na kvasnice zapomněli, přiběhla k nám nevěsta(Markéta), abych běžel do města, já na triko číslo popad, start maratonu málem propás´(nebylo by to poprvé), v Taipei je však neměli, a byli jsme v ....(v cíli za 3 hodiny...) variace na krkonošskou koledu

    OdpovědětSmazat