16. listopadu 2009

Nezkrotný Pardál


Ve čtvrtek jsme se chtěli s Jardou vykoupat v moři, tak jsem sedla na kolo a před mým učením ve školce jsem jela na kempus. Leč mé kolo Pardál tomu chtělo jinak a asi 500 m od univerzity jsem opět píchla! Takže z koupání nebylo nic, musela jsem místo toho do servisu, kde jsem kolo koupila, protože bez přibližovacího prostředku je tu všechno značně časově náročné.

Našli jsme s Jardou obrovskou díru v plášti, takže jsem čínsky mluvícímu personálu anglicky vysvětlovala, že chci úplně nový plášť. Naštěstí mě pochopili a dokonce mi do druhého dne nabídli náhradní kolo. Ale jaké! Naprosto stylovou skládačku, růžová metalíza, průměr kola řekla bych 40 cm. Jezdila jsem na něm po městě s širokým úsměvem na tváři a připadala si jak Vašáryová z Postřižin :) Škoda, že jsem ho měla půjčené jen na jeden den...

9 komentářů:

 1. Tyyy jo, skladacka Merida. To je krasny!

  OdpovědětSmazat
 2. chudak Pardal, takhle ho zatracovat... jeste ze neumi cist :P

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to je super kolo, pripomina mi moji skladacku z mladi, jenze byla hranata a zlata. Tak si to uzij a bud opatrna, jako Taiwanci!
  Dik za popis ntivu, uz tam snad ani nemusime!
  Mamka Lenka

  OdpovědětSmazat
 4. ntivu znamena nativu neboli native speakers neboli rodilych Taiwancu, abys tomu rozumnela. L.

  OdpovědětSmazat
 5. A rozumela, ne rozum mela nebo rozumnela, jak se ti snazim vnutit. Moc mi ty komentare nejdou. L.

  OdpovědětSmazat
 6. Děkujem za pochvalu i za kanonádu příspěvků paní Balatková, ostatní by si z Vás měli vzít příklad :) Z "Ntivů" jsem nejdřív opravdu rozum neměla, ale myslím, že po vyčerpávajícím vysvětlení si to budu už pamatovat do smrti :)

  OdpovědětSmazat
 7. Ještě růžovější barvu měla skládačka (Po bílí čáře, po bílé čáře, jedeme do Dobré, přes díry a kaluže, taťka už prý nemůže, po bílé čáře, po bílé čáře, jedeme do Dobré ...) a tvé mini dětské kolo a skládací domeček. A růžovou éru vystřídala jiná. Jen jezdi opatrně, raději pod své možnosti (to jsou ti, co nepadají). Měj se. Táta L.

  OdpovědětSmazat
 8. Neboj tati, moc dobře si na náš pekelný stroj pamatuju :) a ještě před mini kolem byla trojkolka, na které jsem se vydala za mamkou do Olomouce a u výzkumáku v Dobré jsem pochopila, že to byla osudová chyba a že Olomouc je proklatě daleko :)

  OdpovědětSmazat
 9. Maji,přece takovou skladacku,jenže modrou,máme ještě na chalupě,přece "rachec".Vidíš jak by se Ti tam hodila.

  OdpovědětSmazat