24. listopadu 2009

Antivánoční atmosféra

Zaslechla jsem, že v Čechách jsou už hypermarkety, supermarkety a ostatní markety plné vánočního zboží. Regály prý praskají pod tíhou adventních kalendářů, kolekcí, vánočních stromků a ozdob. Na náměstí v Olomouci už prý z dřevěných stánků voní punč... Ten nejlepší punč na světě, který připomíná, že se svátky pomalu vkrádají do ulic a do duší. Není divu, vždyť do Štědrého dne je to už jen měsíc!

Doma už začalo nákupní šílenství, tady NIC. Možná je to tím, že venku je i přes výrazné ochlazení asi 25 stupňů. Vejdu do Carefourru a nikde ani větvička, ani kousek jehličí. Nikde žádné baňky, řetězy, natož aby to tu vonělo hřebíčkem a skořicí. Vánoce - jakožto křesťanský svátek- se Taiwanců prostě netýkají. Když už je někde postřehnou, tak "po americku" - tudíž vyvěsí Santa Clause a sobí spřežení, nic pro Čecha jako řemen jako jsem já, který prahne po perníčcích, červených stužkách a slaměných ozdobách :)

Záležet jen na mě, ještě bych se začátkem sváteční nálady počkala. Jenže v sobotu na 14 dní odlítáme na Filipíny, vrátíme se v půlce prosince a já pak budu učit každý den celé odpoledne, takže nebude moc čas. A tak jsem se rozhodla, že se na Vánoce připravím už teď. Vyrazila jsem do obchodu s cílem vyčenichat stromeček a jiné propriety. Zabralo mi to skoro celé odpoledne, protože je to tady vážně katastrofa, ale nakonec jsem byla spokojená. Výsledek mého dekorativního snažení ale bude zveřejněn až v prosinci, abych nevypadala jako blázen, že čekám na příchod Ježíška už v listopadu :)

Na nějakou dobu se loučíme, Filipínám zdar :)

1 komentář:

  1. MArkétko:-))ach,ty víš, že tě vždycky žeru, teď už tě žere i moje rodina:-))vždycky napínavě čteme to tvé vyprávění, jsi prostě úžasná:-))přeji moc ať se ti všechno moc vydaří, pořád piš, chtěla bych mít tvůj dar řeči ať můžu vyprávět tak úžasné příběhy,však mě znáš:))každopádně na Filipínách si to moc užij, moc ti to přeji protože vím jaké je cestovat všudemožně a už
    mi to chybí..:-)) ale už jen týden a budu konečně taky v teple tak budu na tebe myslet na Vánoce tvoje první v letním počasí:-))každopádně se těším na tvoje vánoční fotky:-))měj se krásně:-*

    OdpovědětSmazat