27. října 2009

Tady je i výlet do Carrefouru zážitkem :)

Nudíte se? Pořiďte si medvídka mývala!
Nesnášíte nakupování v obchoďácích? Pojeďte nakupovat na Taiwan! :)

Došly nám vločky, tak jsem se vydala do místního Carrefouru na velký nákup základních potravin. Taky jsem chtěla okouknout, co tady vlastně prodávají, jaký je sortiment, jaké jsou ceny. Od Jardy vím, že Carrefour je tu asi nejlevnější možnost, jak pořídit potraviny. Kromě něj jsou ve městě na každém rohu ještě řetězce "Seven Eleven" a "Family Market", ale tam jsou ceny spíš jako u nás na benzínkách a výběr taky nic moc.

Tak tedy hurá na nákup. Vrátila jsem se opravdu s hlubokými dojmy. Snad přežijete, když to napíšu otevřeně, bez okolků :) Měla jsem -kromě jídla- 3 skromné ženské požadavky: deodorant, odličovací vatičky a tampóny. Ehm.. Oddělení drogerie tady zabírá půlku jednoho patra. V těch několika desítkách čtverečních metrů jsem tyto tři věci hledala asi půl hodiny. Obzvlášť z těch tampónů jsem měla šok - vložek čtyři regály, tampónů 2 - slovy DVĚ - krabičky na celý obchod, uložené v nejvyšší polici, asi aby je náhodou někdo nenašel... Už jsem se bála, že to tady vůbec neznají, jako na Zakarpatské Ukrajině, jak jsme se letos přesvědčili :) Přistoupila jsem ke koupi deodorantu... Výběr byl široký - celé tři druhy, z toho jeden pánský! Myslela jsem, že mě mrskne, oni to tu evidentně nepoužívají tak, jako u nás. No a najít váleček odličovacích vatiček (ženy určitě vědí, co myslím), to byl doslova mistrovský výkon. Ale uspěla jsem - sice nechápu, k čemu mají tři regály pleťových vod, když v celém Carrefouru mají jen jednu bednu s vatičkama, ale do toho jim nebudu mluvit. Asi vás napadne, co tam teda prodávají, když to, co jsem potřebovala, tam nebylo. Tak tedy- vládnou tady toaleťáky a aviváže :)

K nákupu jídla - nejhorší je to tu fakt s pečivem. Všecko to vypadá krásně nadýchaně, zdobeně, ale když se do toho kousne, je to takový houbovitá hmota, říkám tomu "pufánek", vůbec to není dobré. Navíc jsou pekařské výrobky dost drahé. Na normální chleba nenarazíte. Jedině toustový, který se ale nedá namazat, protože se vám trhá v ruce. Takže na pečivu si tu vážně moc nepochutnáme. Taiwanci nejsou zvyklí jíst třeba chleba se sýrem nebo s máslem, holt jiný kraj, jiný mrav. Co si dál bohužel neužijem, jsou sýry. Balíček Hermelínu stojí okolo 70 korun, za 100 g eidamu dáte v přepočtu korun 40. To člověka přejde chuť, když vidí cenu. A co mě překvapilo, tak že je tu dost drahý balený čaj. To jsem nečekala, když ho pijou v takovém množství. V regálech mají kvanta rýže, hodně sojového mlíka a co je parádní - je tu fakt levné tofu. Přírodní, marinované, uzené... a cena v řádu korun za krabičku. Ochutnala jsem už i místní plechovkové pivo - není špatné, ale vychlazené Plzni se to může jen pokorně klanět :)

1 komentář:

  1. ma mila ja Ti UPLNE ROZUMIM!!! Ono je hygiena a HYGIENA:D a jsou veci bez kterych se proste zadna sexy zena neobedejde /vzpomenme na Cariie na chate...:D/

    OdpovědětSmazat